Home › Trochę przydatnych informacji o korekcie

Trochę przydatnych informacji o korekcie

Operacja małżowin usznych, nazywana też w specjalistycznym słownictwie otoplastyką, jest jednym z bardzo często wykonywanych operacji medycyny estetycznej. kłopot związany z odstającymi uszami jest dla wielu osób (zarówno młodzieży, jak i starszych) zmartwieniem, który bardzo niedobrze wpływa na wszelkie strony życia. Osoby nie rzadko skarżą się na pomniejszone poczucie własnej wartości, złe nastawienie do towarzyskich wyjść, problemy z nawiązywaniem kolejnych kontaktów, a a jeśli chodzi o dzieci i młodzież mają miejsce ponadto niezadowalające osiągnięcia w szkole i odtrącenie od równolatków. losy zabiegu jakim jest korekta uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z zachodnich specjalistów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał pierwszej korekty małżowin usznych (był to jednak zabieg zrobiony po urazie uszu). tak naprawdę zabieg korekcji uszu ze z powodów estetycznych został pierwszy raz wykonany w 1881 roku w dwóch częściach.

Natomiast w 1890 roku zmieniono zastosowane sposoby tak, aby blizna po przeprowadzeniu zabiegu była mało do zobaczenia.

najważniejszą sprawą przed przeprowadzeniem zabiegu korekty małżowin usznych jest oczywiście konsultacja z chirurgiem lub otolaryngologiem, który kwalifikuje pacjenta do operacji korekty uszu.

podstawowym powodem kwalifikującym do zabiegu korekcji uszu są widoczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia małżowin usznych.

operacja musi być wykonany u pacjentów, u których schorzenie wywołuje zauważalne obniżenie jakości życia, problemy z adaptacją w społeczeństwie lub kłopoty zawodowe w przypadku prac, w których potrzebne jest zakładanie specjalistycznego okrycia głowy - hełmu czy kasku..


Page top