Home › Nietypowe funkcje podnośnika koszowego

Nietypowe funkcje podnośnika koszowego

Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach ukazują się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby.

Jednak produkcja filmu jest dużo bardziej skomplikowanym interesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego aspektów technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Odnośnik: Podnośnik koszowy wrocław

Page top