Home › Jagody acai zapewniają korzyści dla organizmu

Jagody acai zapewniają korzyści dla organizmu

Acai stały się popularne początkowo w Stanach Zjednoczonych w aktualnym wieku, mimo, iż rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej korzystali z ich właściwości od przeszło wieku. Przeprowadzone liczne teorie orzekały, że ich spożywanie ma spory wpływ nie tylko na spalanie tkanki tłuszczowej, ale i wygląd skóry, we wspomaganiu kuracji mnóstwa poważnych chorób i profilaktyce zdrowotnej.

Głównie dzięki składnikom odżywczym jagód zwiększa się siła witalna. A więc dla aktywnych fizycznie osób te lipidy mają spore znaczenie.Nie licząc tężyzny fizycznej dzięki nim można ćwiczyć i umysł. Kwasy z grupy Omega mobilizują funkcjonowanie mózgu, również logiczne myślenie i czujność. Wydajność organizmu u ludzi spozywających owoce acai wynika z poziomu białka.

Aminokwasy powodują wzrost zaangażowania, rozrost mięśni bez potrzeby zwiększenia nakładu. Na zmęczenie, a kompetentnie jego brak wpływają, oprócz aminokwasów również mikroelementy, których z mozołem doszukać się w podobnych produktach tego rodzaju. Oczywiście na proces odchudzania ma spory wpływ przemiana materii. Dzięki błonnikowi i kolejnym składnikom jagód ustrój doskonali trawienie, wypróżnianie i oczyszczanie, np. z toksyn i niepotrzebnych składników, tak „ulepszanych” dzisiaj produktów spożywczych. Jagody acai mają też wpływ na minimalizowanie nerwów, ograniczenie procesu starzenia organizmu czy nawet polepszenie życia seksualnego. Jest też przekonanie, że potrafią, dzięki cechom przeciwzapalnym i oczyszczającym zapobiegać tak rosnącej bezpłodności, a nawet raka.

Od stuleci jagody używane były przez Indian w terapii schorzeń żołądkowo – jelitowych, stanach zapalnych i czyrakach. Inne badania znalazły potwierdzenie wpływu beta-karotenu i witaminy C zawartych w acai na poprawę wzroku i prewencję zaćmy na przykład. Acai ponadto wspomagają działanie układu odpornościowego, chroniąc przed bakteriami, wirusami i innymi szkodliwymi substancjami.

Ze zdrowotnych właściwości trzeba wymienić też regulację wskaźnika ciśnienia krwi, wpływ na układ krążenia czy zapobieganie miażdżycy. Redukują poziom cukru i cholesterolu w organizmie i zapobiegają aktywności wolnych rodników. Niemniej jednak głównie stosuje się jagody w obniżaniu masy ciała – jedzenie acai ogranicza uczucie głodu, pozwala kontrolować łaknienie, a co za tym idzie, w duecie z aktywnością sportową i zdrowym odżywianiem – zapewnia utratę wagi i uzyskanie perfekcyjnej figury..
Dużo ciekawych opinii można odszukać pod tym linkiem:: masse musculaire 39

Page top